برقکار

 

تلفن پشتیبانی و اعزام نیرو : 86045481

 

 

اعزام برقکار مجرب برای رقع خرابی ، اتصالی ، تعمیر و...

تام سرویس افتخار دارد سالها با کادری مجرب در خدمت شما همشهریان عزیز بوده است.این مجموعه سالها به عنوان مجموعه ای امین در راستای انجام خدمات فنی شما همشهریان محترم با کادری مجرب و آموزش دیده همراه شما بوده . برای درخواست خدمات فنی ، اعزام برقکار مجرب ، تکنیسن متخصص در زمینه نصب و تعمیر لوازم برقی با شماره های ما تماس حاصل نمایید

برقکار

 

برق‌کاری چیست:

برق کاری در واقع اجرای فعالیتهای مرتبط با سیم کشی و اتصالات برق ساختمان ، مراکز صنعتی و همچنین نصب ، نگهداری و تعمیرات تجهیزات برقی میباشد . وظیفه برقکار در واقع انجام مراحل محاسبات ، نقشه کشی ، نصب ، نگهداری و تعمیرات مربوط به تجهیزات برقی ساختمان از قبیل جعبه فیوز ، کنتور ، سیم کشی ، تجهیزات روشنایی ، کلید و پریز و اتصالات و سایر فعالیت های مربوطه است .

به چه کسی برقکار میگویند :
برقکار یا تکنیسین برق به شخصی میگویند که توانایی و تجربه انجام فعالیتهای بالا مانند سیم کشی ساختمان و رفع خرابی مربوط به اتصلات مربوطه و سایر موارد مشابه را داشته باشد .

 

برقکار خوب چه ویژگیهایی دارد :

اساسا کار با برق مخصوصا برق ساختمان کاری خطرناک است ، و برقکار باید کاملا در این زمینه تجربه و تخصص کافی را داشته باشد . هر گونه اشتباه وخطا منجر به برق گرفتگی و ایجاد آسیب های جبران ناپذیر خواهد شد . از این روی برقکار باید تمرکز بالایی داشته باشد تا حین کار با برق دچار حواس پرتی و به تبع آن برق گرفتگی نشود .

همچنین یک برقکار خوب میبایست روابط عمومی خوبی نیز داشته باشد . در بسیاری از موارد رفع نیازهای مشتری مستلزم شندین دقیق خواسته های او و ارائه بهترین پیشنهاد ممکن به اوست . یک پیشنهاد مناسب میتواند هزینه های مشتری را تا حد قابل ملاحظه ای کاهش دهد .  بنابر این برقکار با تجربه باید دقیقا متوجه نیازهای مشتری باشد و بتواند پیشنهادهای مناسب را در جهت رفع نیازهای او ارائه دهد .

از طرف دیگر دقیق و منظم بودن از ویژگیهای لازمه برای هر برقکار و تکنیسین فنی خوب است . یک برقکاری منظم و دقیق میتواند نگهداری و تعمیر آن در آینده را نیز بسیار تسهیل کند و همچنین ضریب ایمنی کار را بسیار بالا برد .

 

برقکار خوب در تام سرویس چگونه جذب میشود :

با توجه به وسعت کار تام سرویس در سطح شهر تهران ، این مجموعه ابتدا از متقاضیان با تجربه که حداقل سه سال سابقه کار مرتبط را دارند آزمون عملی میگیرد . سپس به جمع آوری استعلام نسبت به سوابق کاری آنها پرداخته و میزان رضایت مشتریان قبلی را برآورد میکند . پس از تایید متقاضیان دوره های مربوطه را طی نموده و پس از قبولی در آزمونهای مربوطه تا یکسال زیر نظر سوپروایزر آموزشهای حین کار را تجربه میکنند . پس از آن میتوانند به عنوان برقکار ماموریت های محوله را در تام سرویس جهت سرویس دهی به مشتریان عهده دار شوند . 

 

 

وظایف و مسئولیت‌های برقکار منازل و ساختمان :

طراحی و محاسبه روشنایی و سیستمهای مربوطه

توانایی نقشه کشی و نقشه خوانی مدارها و وایرینگ ساختمان

اجرای سیمکشی و نصب مدارها و وایرینگ ساختمان

طراحی محاسبه بار ، اجرا ،نصب و تعمیر جعبه فیوز 

کابل کشی ، داکت کشی و نصب دوربین های مدار بسته

نصب روشنایی ، هالوژن ، لوستر ، نور مخفی و سایر مدلهای نورپردازی و روشنایی 

رفع اتصالی و خرابی برق ، تعویض سرپیچ ها و تجهیزات روشنایی قدیمی ، تعویش فیوزها و رفع خرابی کنتور برق

تعویض سیم کشی قدیمی و رفع ایرادهای مربوط و ظرفیت پایین فیوزها و سیم ها

نصب و تعمیر تجهیزات مربوط به آنتن از قبیل تنظیم جهت آنتن ،کابل کشی آنتن و فیش های مربوطه

 

 وظایف برقکار صنعنی:

طراحی ،نصب و اجرای تابلوهای فشار قوی 

توانایی نقشه کشی صنعتی

توانایی نصب الکتروموتورهای تک فاز و سه فاز

توانایی نصب و نگهداری رکتیفایر ، اینورتور و سیستمهای برق اضطراری

طراحی ، اجرا و نصب دستگاهها و تجهیزات حفاظتی

 

اهمیت شغل برقکار :

امروزه با توجه به اینکه بیشتر لوازم و ابزار مورد نیاز بشر با انرژی برق کار میکند اهمیت شغل برقکار نیز ویژه و قابل توجه است . به شکلی که نبود برقکار متخصص و حرفه ای منجر به نقص در فعالیت دستگاه ها و لوازم برقی و به تبع آن توقف فعالیتهای مربوطه میشود .